Як правильно вибрати рулонні штори

Для того, щоб правильно вибрати рулонні штори, потрібно виходити із ряду критеріїв таких як: наскільки сонячна у вас сторона і наскільки щільною має бути тканина, як саме має кріпитися рулонна штора, на створку, раму вікна, на стіну, у відкос чи в стелю, відповідно до цього буде і система рулонних штор, відкрита система рулонних штор або закрита система рулонних штор, і останнє, яка кольорова гама присутня у Вас в кімнаті і якою має бути тканина штори.

Отже, тканини для рулонних штор по щільності матеріалу можна розподілити на чотири групи. Перша група - це легкі, напівпрозорі тканини. Значного затемнення вони не дають, а відіграють більше декоративну функцію. Ці тканини варто використовувати, коли необхідно досягти ефекту незначного затемнення і використати рулонні штори в якості основного елементу оформлення вікон. Напівпрозорі тканини в основному з малюнком. Друга група - щільні тканини, що забезпечують суттєве затемнення в кімнаті. Можуть бути як з малюнком, так і однотонні. Їх варто використовувати при помірному сонці. Можуть нести як декоративну функцію, так і сонцезахисну. Третя група, це дуже щільні тканини, використовувати їх є сенс при дуже сильному сонці, наприклад - південна сторона, велике вікно, немає дерев, сонце жарить цілий день. Окрім значної сонцезахисної функції - можуть також використовуватись, як декоративний елемент оформлення вікна. Ці тканини бувають з малюнком та однотонні. Четверта група - тканини "black-out" повне затемнення. Бувають з малюнком та однотонні. Використовуються в основному для повного затемнення. При опущеній рулонній шторі із цієї тканини посеред дня, коли жарить сонце, у Вас у кімнаті буте повна темнота. Часто трапляються випадки, коли о шостій ранку, зійшло сонце і людина уже не може спати, а спати хочеться чи навіть інколи потрібно, тому що такий спосіб життя чи відповідна робота, - тканини для рулонних штор "black-out" - саме те, що потрібно у подібному випадку.

Із тканинами визначилися. Тепер потрібно визначитися, як має кріпитися рулонна штора. Якщо у Вас уже висять звичайні штори чи тюль - доцільний варіант кріплення на створку вікна чи на раму вікна. Якщо створок кілька, дві, три чи більше як наприклад на балконі, краще встановлювати рулонну штору на кожну створку окремо, це дуже зручно. Ви можете одну створку разом із рулонною шторою опущеною чи припіднятою відкрити, другу - привідкрити, а для вазонів - це взагалі чудово. Якщо ж у Вас немає звичайних штор чи тюлі, чи плануєте взагалі їх зняти - Вам підійде варіант кріплення рулонної штори на стіну, як звичайний карниз, або варіант кріплення рулонної штори в стелю. Хоча і перший варіант кріплення на створку чи раму вікна теж можна розглядати. Наприклад, якщо у Вас кухня, Ви зняли звичайну тюль, тому що вона постійно брудниться, можна використати закриту систему рулонних штор. Вал з тканиною закривається алюмінієвим коробом під колір вікна, по краям розміщуються алюмінієві напрямні також під колір вікна, для фіксації тканини. Завдяки тому, що рулонна штора в закритій системі розміщується на самому вікні, вона віддалена від основних винуватців забруднення: плита, мийка, відповідно тканина буде меньше забруднюватися, штора прослужить набагато довще без чистки, а дизайн кухні буде ну точно не таким - як у сосідів.