Конденсат на вікнах, причини виникнення

Дуже часто ми стикаємосья із таким явищем, як конденсат. Замінили вікна, здавалося б усе має бути гаразд, утеплилися, зробили гарний зовнішній вигляд, звукоізоляцію, відкоси, аж тут вікна взяли і потекли, хоча при старих дерев'яних усе було чудово. Для того, щоб вирішити проблему, потрібно зрозуміти що таке конденсат, як природне явище? Природнє явище конденсату - ранкова роса на траві. Чому вона виникає? Тому що ранкове сонце нагріває повітря швидше, ніж землю, на якій росте трава, і коли прогріте повітря верхнього шару змішується із прохолодним повітрям над землею - виділяється волога. Це і є роса, що збирається на траві. А місце, де відбувається змішування двох повітряних мас, теплої і холодної, називається "точкою роси". Щось схоже відбувається і з нашими вікнами. Основна причина виникнення конденсату на вікнах - різниця температур між повітрям на вулиці та повітрям у кімнаті, а наш склопакет у даному випадку є "точкою роси". Для того, щоб позбутися конденсату - потрібно забрати "точку роси із склопакету". Зробити це не завжди легко, але можливо завдяки регулюванню таких показників, як температура і волога. Для того, щоб забути, що таке конденсат, температура у кімнаті (на всій площині вікна)має бути у межах 18-20 градусів. Вологість - не більше 45 відсотків. Хтось може заперечити, що у мене наприклад температура у кімнаті 25 градусів, вологи немає, а вікна течуть, і дійсно таке можливо. Чому? А хоча-б тому, що обігрівається лише верхня частина вікна, а нижня холодна.

І так основні розповсюджені причини конденсату і як іх уникнути:

  • Відсутність вентиляції, або її неефективність. Старі дерев'яні вікна зазвичай не відрізняються щільністю. Через ці щілини у кімнату потрапляло холодне повітря з вулиці, і температура у кімнаті звісно була на кілька градусів нижчою ніж при новим пластикових вікнах, але разом з тим - це була проста природня вентиляція, тому на старих дерев'яних вікнах не було конденсату. Ці протяги переносили точку роси із вікна у середину кімнати, коли ми поставили нові щільні пластикові вікна, ми отримали кілька додаткових градусів тепла в приміщенні та позбавились функціїї провітрювання, яка була присутня у старих вікнах і з'явився конденсат. Для вирішення цієї проблеми потрібно забезпечити належну вентиляцію у приміщенні, якщо це не можливо - провітрювати кімнату не меньше трьох разів на день хоча б по 10 хвилин.
  • Дуже часто буває, що при заміні вікон замінюються і підвіконня і замінюються на підвіконня більшої глибини ніж були старі, тим самим перекривається доступ теплого повітря від радіатора, що зазвичай розміщується під вікном, у нижню частину вікна. В результаті у нижній частині вікна маємо необігріте скло, відповідно точку роси, відповідно і конденсат. Для уникнення проблем, при встановленні нового підвіконня підбирайте його розміри таким чином, щоб не обмежувати потік теплого повітря від радіатора на склопакет. Якщо ж все таки встановлено підвіконня більших розмірів ніж потрібно для уникнення конденсату - спробуйте зробити у підвіконні отвори і замаскувати іх декоративною решіткою. Так, постраждає зовнішній вигляд ваших дорогих підвіконь, але це краще ніж пліснява і грибок від конденсату.
  • Навіть якщо у Вас все добре із вентиляцією і температурою - вдарили перші морози, увімкнулось опалення і на вікнах може на деякий час появитись конденсат. Це нормальне явище при різкому похолоданні. Для його уникнення провітрюйте приміщення.
  • Прання, готування їжі, прасування - ці всі житєво необхідні процеси відбуваються із віддачею певної кількості тепла в приміщення. Якщо це відбувається у великій кількості, є вірогідність утворення точки роси на вікні, а відповідно і конденсату. Не забувайте при цьому вмикати витяжку над плитою, відкривати вікно у режимі провітрювання.
  • Зважено підходьте до вибору штор та гардин. Немає значення чим саме ви оздобите свою віконну конструкцію, чи то штори, тюль, жалюзі, гардини, важливо щоб матеріал штори не нависав на саме підвіконня і не притулявся до підвіконня збоку, має бути вільний доступ повітря. Наприклад рулонна штора на саме вікно і легка тюль з карнизом на стіну і у конденсату немає шансів на життя.
  • Ви любите кімнатні рослини? Це дуже добре, але не заставляйте ними підвіконня, як вітрину магазину. Усе має бути в міру. Вазони не мають заважати доступу теплого повітря від радіатора опалення на скло. Чим меньше кімнатних рослин на підвіконні, тим меньша вірогідність виникнення конденсату і тим краще самим рослинам.